Badania serca - po co i dla kogo? - zdrowie i uroda

badania ekg wysiłkowe cieszyn

Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia

Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Vierord

Badania serca - po co i dla kogo? - zdrowie i uroda badania ekg wysiłkowe cieszyn
ta (1818-1884). Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905). W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga. Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa. Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR. Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


Zadania kardiologa


W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, jaka jest rola kardiologa i na czym polegają jego zadania. Kardiolog to lekarz od chorób serca. Jego rola jest ogromna nie tylko w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, u których ryzyko chorób serca, zawałów, wylewów jest największe. Kardiolog to także lekarz, który dba o profilaktykę, gdyż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma problemy ze zdrowiem także w bardzo młodym wieku. Trzeba mieć tego świadomość, po prostu zdawać sobie z tego sprawę i regularnie się badać. Kardiolog pomoże, doradzi, zleci odpowiednie badania i przyczyni się do poprawy jakości zdrowia i utrzymania organizmu we właściwej formie przez długi czas.



Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe (ang. cardiovascular diseases) obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Zakres wiedzy dotyczący tej choroby na przełomie XX i XXI wieku stał się jednak na tyle szeroki, że np. w Polsce wyodrębniono samodzielną specjalizację medyczną hipertensjologię.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://zdrowie-i-uroda.ranking-piekarnikow.info.pl/